Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Ekim 18, 2017, 02:52:12 ÖS
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kuyruğu kesik yılanlar..  (Okunma Sayısı 1193 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oshmahn_11
Süper Üye
*****

63
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 649« : Kasım 24, 2011, 09:40:18 ÖS »


     Uzak diyarlardan birinde (ne kadar uzak diye sormayın bende bilmiyorum baya bi uzak) oğluyla bir adam yaşarmış. Adam her gün bir kova süt alıp ormana çıkarmış sütü bırakır beklermiş sütün kokusunu duyan yılan ağzından bir altın çıkarır oraya bırakır ve sütü içip gidermiş. Adamda altını alıp evine dönermiş. Oğluyla mutlu bir yaşam sürerlermiş. Bir gün adam hastalanmış ve oğluna demişki bir kova süt al ve falanca mağaranın önüne götür. Bir yılan gelecek ağzındaki altını bırakıp sütü içecek. Yılan mağarasına dönünce o altını al ve gel demiş. Çocuk tamam babacığım demiş ve denileni yapmak üzere mağaranın önüne gelmiş. Sütün kokusunu alan yılan kovanın başına gelmiş ağzındaki altını bırakmış ve başlamış sütü içmeye. Çocuk hemen şöyle düşünmüş demekki bu mağara altın dolu ben bu yılanı öldürsem hepsini alsam bir altın için kova kova süt taşımak zorunda kalmayız demiş. ve yılanın kafası kovanın içinde olduğundan elindeki kılıçla yılanı ikiye böleyim derken kuyruğunu koparmış. Yılan da can havliyle çocuğu ısırmış ve mağaraya girmiş. Çocuk can havliyle eve kadar koşmuş, babasına olanları anlatmış ve derin bir uykuya dalarak ölmüş.
     Adam aylarca dağa süt götürmemiş ve maddi sıkıntı çekmeye başlamış. Demişki gideyim şu yılanla barışıp tekrar eski günlere döneyim yoksa açlıktan öleceğim. Sütü doldurmuş kovaya mağaranın yolunu tutmuş. Mağaraya varmış ve kovayı bırakmış. Sütün kokusunu alan yılan temkinli hareketlerle başını göstermiş. hayırdır demiş adama.Adam demişki yılan kardeş olan olmuş barış yapıp eski günlere dönmeye geldim. Yılan cevap vermiş; SENDE BU EVLAT BENDE BU KUYRUK ACISI VARKEN geriye dönemeyiz. Dönmeye çalışsakta bu olmaz demiş.

     Bu kıssadan hisse şunu gösteriyor; Türkler 1071 yılında Malazgirt savaşını kazanıp Anadoluya girdiklerinden itibaren yılanın kuyruğunu kese kese ilerlemişler zaman içinde Viyana kapılarına kadar dayanmışlardır.Zamanla kuyruğu kesik yılanlar bir araya gelmiş, bizim çocuklarımızı öldürmeye başlamışlardır. (Örnek; PKK) vekuyruğu kesik yılanlar güç birliği yapabilmek için AB (Avrupa Birliği) yi oluşturmuşlardır. Coğrafyamızdaki bütün olaylar Puzzle ın parçalarıdır. Kürt İsyanları, aşırı uç yasadışı örgütler, komşularla sorunlar. Hepside kuyruğu kesik yılanların başımıza ortaklaşa ördükleri çoraplardır. O kadar örmüşlerdir ki; onların istemediklerini iktidar bile yapamayız. (anlayın işte!)

     Almanyanın, İtalyanın, İngilterenin, Fransanın geçmişinde, Amerikanın günümüzde utanılacak davranışları yokmudur? (Ama kuyruğu kesik yılanlar birbirleriyle dayanışma içindeler)

     Elbette tarih doğrular kadar yanlışlarla da doludur.

     Önemli olan yanlışlardan ders çıkarmaktır. Durduk yerde Dersim'den özür dileyip kapanmaya yüz tutmuş yarayı kaşıyarak, toplumda kin ve nefret duygularını yeşertmeye kimin hakkı var. Ama demekki kuyruğu kesik yılanlar dıştan yapamadıklarını içten yapmaya çalışıyorlar.
Allah bu Milletin yardımcısı olsun...

Osman ŞAHAN/24.11.2011
 
Logged

SÖYLESEM TESİRİ YOK;
SUSSAM,
GÖNÜL RAZI DEĞİL....
Kelimelerin gücünü bilmeyenler, insanların gücünü anlayamazlar....
Sevinçler paylaştıkça çoğalır
Üzüntüler paylaştıkça azalır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  


Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC | Theme Sus By CeeMoo | Make up KK


GAMLIHAZAN ANA SAYFA | GAMLIHAZAN FM